Wojewódzki Konkurs Artystyczny 7. TALENT

Konkurs 7. Talent pojawił się na mapie przedsięwzięć artystycznych w 2011 roku. Można, streszczając historię konkursu, powiedzieć, że pasja zrodziła pasję! Konkurs jest inicjatywą kulturalną wychodzącą naprzeciw utalentowanej młodzieży. Celem 7. Talentu jest promowanie uzdolnionych młodych ludzi, a także podnoszenie jakości kształcenia kulturalnego i artystycznego.

Często odwołujemy się w misji naszego przedsięwzięcia do idei edukacji przez sztukę. Pragniemy jako szkoła być miejscem, w którym rozwija się różne talenty, miejscem dla utalentowanych.

W siedmiu edycjach konkursu wzięło udział około 2000. młodych utalentowanych artystów z całego województwa lubelskiego. W ramach rywalizacji konkursowej młodzież przygotowuje popisy wokalne, instrumentalne, taneczne, prace plastyczne, fotograficzne, literackie. Wyjątkowe emocje wzbudzają pokazy beatboxu, żonglerki, tańca klasycznego, sportowego czy ludowego.

Nasz konkurs jest atrakcyjny, nie tylko dlatego, że jego formuła jest szeroka – otwarta na różne talenty młodych ludzi, ale dlatego, że udało nam się stworzyć niepowtarzalną – festiwalową atmosferę, sprzyjającą nie tylko konkursowym zmaganiom, ale spotkaniu przyjaciół – ludzi, których łączy wspólna pasja, marzenie i sztuka!

Patronują honorowo naszemu konkursowi: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Lubelskie Stowarzyszenie Nauczycieli EDUCATORES oraz Fundacja Solidarności Obywatelskiej.

Patronat medialny sprawują: TVP Lublin, Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia Lublin oraz tygodnik „Nowy Tydzień”.

Konkurs Artystyczny 7. Talent to pasja, sztuka, spotkanie!

Organizatorzy konkursu