Konkursowe migawki, cz. 9

Migawka 9.

5 kwietnia odbył się w Radiu Lublin uroczysty Koncert Galowy ósmej edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego 7. Talent.

Jednym z ważnych wydarzeń koncertu było wręczenie nagrody specjalnej czyli Nagrody dla Najbardziej Migawkowego Artysty Konkursu. Nie przyznaje jej profesjonalne jury, nie  jest to nagroda publiczności, ale  naszej redakcji. Chcemy, by Migawki – nie były pisemkiem konkursowym, ale stały się znakiem rozpoznawczym naszej szkoły, by gromadziły młodzież z pasją – nie tylko dziennikarską. Dlatego w tym roku podjęliśmy nową inicjatywę, jaką było stworzenie nagrody oraz zaktywizowaliśmy się w sieci.

Kim jest uczestnik konkursu, którego określiliśmy mianem migawkowego? Migawka to część aparatu fotograficznego służąca do dostarczenia odpowiedniej ilości światła przez obiektyw; ale też  krótki reportaż, zdjęcie lub kilka zdjęć z miejsca wydarzeń, ilustrujących temat, stąd nazwa naszego pisemka. Migawkowy w języku potocznym to ktoś, kto pojawia się i znika, i znów się pojawia jak błysk światła – miga przed oczyma. Dlatego w migawkowej laudacji nagrody napisaliśmy: najbardziej niepokojące zniknięcie ze sceny… i najbardziej tajemniczy i ekscytujący powrót na nią.

 

Uhonorowaliśmy naszą nagrodą Grześka Przybysza z Prywatnego Liceum Śródziemnomorskiego, który ponownie zachwycił nas i publiczność swoją interpretacją przeboju Chrisa De Burgha. Gratulujemy! 

Kasia Jasielska i Bartek Woch