Dzień Kariery w Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie

​W dniu 9 kwietnia 2024 roku uczniowie z klasy 1 ph 1 pp uczestniczyli w Dniu Kariery, w Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie. Ta wizyta miała na celu pomóc młodzieży w planowaniu swojej przyszłej ścieżki zawodowej.

W programie Dnia Kariery znalazły się następujące atrakcje:✓ Stoiska pracodawców: uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami różnych firm i dowiedzieć się więcej o możliwościach zatrudnienia.✓ Prezentacja oferty edukacyjnej Akademii: młodzież mogła poznać bogatą ofertę kształcenia na uczelni i zdobyła cenne informacje o pracy ratownika medycznego, kosmetologa czy fizjoterapeuty.✓ Pokazy i symulacje z ratownictwa medycznego oraz pielęgniarstwa: uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca w tych dziedzinach.

Dzień Kariery był doskonałą okazją dla młodzieży do nawiązania kontaktów z pracodawcami, zdobycia kluczowych informacji oraz rozwoju swoich umiejętności zawodowych. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się również z tematyką zarządzania czasem. Wizyta w ANSiM to doskonała inicjatywa, która pomoże naszym uczniom w przygotowaniu do wejścia na rynek pracy i wyborze właściwej ścieżki kariery.