7 Talent – 2019

Szanowni Państwo!
VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej oraz Zespół Szkół nr 11 w Lublinie zaprasza do udziału w IX Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „7. TALENT”.
Konkurs wpisuje się w ogólnopolską akcję odkrywania talentów i promowania uzdolnionej młodzieży.
W ramach IX edycji odbędzie się także konkurs plastyczny “Lubelskie impresje” pod hasłem LUBLIN MIASTEM UNII: HISTORYCZNEJ, EUROPEJSKIEJ, KULTUROWEJ

HARMONOGRAM KONKURSU
• do 4 marca 2019 – elektroniczna rejestracja uczestników wszystkich kategorii
muzycznych
• 15 – 16 marca 2019 – przesłuchania kategorii muzycznej, instrumentalnej,
tanecznej, show
• do 15 marca 2019 – przyjmowanie prac w kategorii plastycznej
• 28 marca 2019 godz. 10.00 – Koncert Galowy w Radio Lublin

Serdecznie zapraszamy!
Małgorzata Markowska
Dyrektor
Zespołu Szkół nr 11 w Lublinie


Wojewódzki Konkurs Artystyczny 7. TALENT

Konkurs 7. Talent pojawił się na mapie przedsięwzięć artystycznych w 2011 roku. Można, streszczając historię konkursu, powiedzieć, że pasja zrodziła pasję! Konkurs jest inicjatywą kulturalną wychodzącą naprzeciw utalentowanej młodzieży. Celem 7. Talentu jest promowanie uzdolnionych młodych ludzi, a także podnoszenie jakości kształcenia kulturalnego i artystycznego.

Często odwołujemy się w misji naszego przedsięwzięcia do idei edukacji przez sztukę. Pragniemy jako szkoła być miejscem, w którym rozwija się różne talenty, miejscem dla utalentowanych.

W siedmiu edycjach konkursu wzięło udział około 2000. młodych utalentowanych artystów z całego województwa lubelskiego. W ramach rywalizacji konkursowej młodzież przygotowuje popisy wokalne, instrumentalne, taneczne, prace plastyczne, fotograficzne, literackie. Wyjątkowe emocje wzbudzają pokazy beatboxu, żonglerki, tańca klasycznego, sportowego czy ludowego.

Nasz konkurs jest atrakcyjny, nie tylko dlatego, że jego formuła jest szeroka – otwarta na różne talenty młodych ludzi, ale dlatego, że udało nam się stworzyć niepowtarzalną – festiwalową atmosferę, sprzyjającą nie tylko konkursowym zmaganiom, ale spotkaniu przyjaciół – ludzi, których łączy wspólna pasja, marzenie i sztuka!

Konkurs Artystyczny 7. Talent to pasja, sztuka, spotkanie!

organizatorzy konkursu