7. Talent – Migawka 2

Muzyka jest wszędzie, czy ją słyszysz?!

Sztuka jest odtwarzaniem rzeczy, bądź konstruowaniem form, bądź wyrażaniem przeżyć – jeżeli wytwór tego odtwarzania, konstruowania, wyrażania jest zdolny zachwycać, bądź wzruszać, bądź wstrząsać – napisał niegdyś Władysław Tatarkiewiczi tak jest w istocie. Mogliśmy się o tym przekonać 15 i 16 marca. W tych dniach po raz dziewiąty odbył się w naszej szkole Wojewódzki Konkurs Artystyczny 7. Talent. Wydarzenie to zgromadziło wielu młodych, utalentowanych ludzi, którzy chcieli podzielić się z nami swoimi artystycznymi umiejętnościami i pasjami. Zmagania konkursowe trwały wiele godzin, gdyż  w tej edycji  zgłosiło się osiem dużych zespołów muzycznych i tanecznych, cztery duety muzyczne i taneczne, 44 wokalistów ze szkol podstawowych, gimnazjów i ze szkół ponadgimnazjalnych, dziewięciu  instrumentalistów i sześć grup tanecznych. Konkurs tradycyjnie uroczyście otworzyła pani dyrektor Małgorzata Markowska, życząc uczestnikom spełnienia artystycznych marzeń.

Popisy młodych talentów oceniało jury w składzie:

  • p. Natalia Wilkprzewodnicząca jury, wokalistka, instruktor muzyczny           
  • p. Paweł Typiak– dziennikarz redakcji muzycznej Rozgłośni Radia Free
  • p. dr Tomasz Momot – polski muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent
  • p. Małgorzata Markowska – dyrektor Zespołu Szkół nr 11 w Lublinie            
  • p. Jerzy Oleszczyński – trener tańca I klasy, sędzia międzynarodowy tańca towarzyskiego, Prezes Okręgu Polskiego Towarzystwa Tanecznego

Rywalizacją Talentów kierowali sprawdzeni od lat profesorowie z naszej szkoły:

  • p. Dorota Iwanicka – Przybysz – koordynatorka konkursu
  • p. Anna Wszoła – Grajczak
  • p. Paweł Kotuła

Wydarzenie niestrudzenie rejestrowały adeptki sztuki dziennikarskiej uczennice klasy 2a liceum: Natalia, Julia, Kamila, Klaudia i Natalia z gazety szkolnej Migawki oraz Żaneta z klasy 3b gimnazjum.

Patronowali naszemu konkursowi honorowo: Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty, Lubelskie Stowarzyszenie Nauczycieli EDUCATORES oraz Fundacja Solidarności Obywatelskiej.

Konkurs objęty był patronatem medialnym przez: TVP3 Lublin, Rozgłośnię Regionalną Polskiego Radia Lublin, „Kurier Lubelski” oraz tygodnik „Nowy Tydzień”.

Nasza fotorelacjamigawkowa – z Konkursu 7. Talent

Dzień pierwszy konkursu

Dzień drugi konkursu

Z niecierpliwością czekamy na wyniki obrad jury konkursowego, które zostaną opublikowane na naszej stronie w poniedziałek 🙂 Wszystkim Utalentowanym życzymy upragnionego sukcesu. Powodzenia!

Uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj się, na dzień szczęśliwy nie czekaj…

redakcja gazety szkolnej Migawki