Osiągnięcia uczniów

VI Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej

Uczniowie Bartosz Woch i Marcin Gnyp z klasy 2a uczestniczyli 23. marca w VI  Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Administracji Publicznej zorganizowanym przez Instytut Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Bartosz Woch uzyskał wyróżnienie w konkursie!

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Agnieszki Stadnickiej – Chrzan.

Gratulacje!

MICHAŁ SOCZYŃSKI z brązem Mistrzostw Polski Seniorów w boksie w wadze 81kg

Uczniowie 3b LO Michał Soczyński, Wiktor Szadkowski i Kamil Wieczorek po raz pierwszy w karierze walczyli w seniorskim czempionacie.
Michał wraca z brązowym medalem w debiucie Mistrzostw Polski Seniorów 2017 (Człopa k/Szczecina).

GRATULUJEMY TEGOROCZNYM MATURZYSTOM VII LO I Trenerom KS Paco Lublin

XVII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza i wierszy poświęconych Lublinowi


Kinga Kołtyś z klasy 2al i Emilia Jastrzębska z klasy 2 bl wygrały eliminacje XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza.
Podczas finału w dniu 15 marca w Galerii Malarstwa Polskiego Zamku Lubelskiego odbył się KONCERT LAUREATÓW. Jury nie przyznało nagród w kategorii poezji śpiewanej. Nasze uczennice zdobyły WYRÓŻNIENIE oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

OLIMPIJSKIE ZMAGANIA


W sobotę 5 marca 2016 roku w auli Wydziału Humanistycznego UMCS odbyły się Okręgowe Eliminacje Olimpiady Języka Rosyjskiego. Z przyjemnością informuję, że wśród 58 olimpijczyków, w pierwszej dwudziestce znalazła się uczennica naszego liceum Wiktoria Bogusław z kl. II a.

Poetycko – muzyczny sukces licealistek


Recytować poezję nie jest łatwo ale zaśpiewać wiersz – to jest dopiero wyzwanie. Z radością informujemy, że trzy uczennice VII L O zdobyły II miejsce w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim. Tytuł laureata otrzymały : Kinga Kołtyś z klasy 1 a l, Emilia Jastrzębska z klasy 1 b l i Patrycja Słomka z klasy 2 b l , uczennice przygotowała Pani Dorota Iwanicka – Przybysz. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie w dniu 1 kwietnia 2016 roku.

Diamenty Lublina

Paulina Strzępioł, uczennica drugiej klasy została Diamentem Lublina. Na tegorocznej płycie wykonała utwór ,,Jego portret”, w którym solo na saksofonie zagrał Robert Chojnacki.
Znajduje się tam również utwór ,,Wierzę w lepszy świat”, który wykonują wszystkie Diamenty wraz z zespołem „Bracia”. Tym razem Paulina na Gali, która odbyła się w środę 4 grudnia 2013 r.w Chatce Żaka, została uhonorowana nagrodą Marszałka Województwa Lubelskiego, jest to ogromne wyróżnienie.