Tydzień ulgi – wracamy bez stresu

SZANOWNI RODZICE! DRODZY UCZNIOWIE!

🔸️ Z przyjemnością informujemy, że nasze liceum przystępuje do akcji „Tydzień ulgi”.
🔸️ Zależy nam, aby długo oczekiwany powrót do szkoły był czasem radości pozbawionym niepewności i stresu naszych licealistów, dlatego profesorowie zrezygnują ze sprawdzianów, kartkówek, odpytywania i zadawania prac domowych przez pierwszy tydzień stacjonarnej nauki.
🔸️ Po tym niezwykle uciążliwym czasie izolacji liczymy na uśmiech i zadowolenie z naszego wspólnego spotkania.
🔸️ Projekt “Tydzień ulgi” został zainicjowany przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i jest kampanią społeczną.
🔸️ Celem akcji jest optymalizacja procesu readaptacji uczniów do nauki w formule stacjonarnej, a także obniżenie poziomu stresu i lęku wynikającego z długotrwałego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z pandemią Covid-19.
🔸️ W ramach kampanii, przez pierwszy tydzień powrotu uczniów do szkoły, nauczyciele zobowiązują się do powstrzymywania się od klasówek, pytania na lekcji oraz zadawania uczniom prac domowych.
🔸️ W naszej szkole tydzień ulgi to pierwszy tydzień stacjonarnej nauki, dla połowy klas będzie trwał od 17.05.2021 do końca tygodnia oraz dla pozostałych klas od 24.05.2021 do końca tygodnia.
🔸️ Mamy nadzieję, że po tak długim okresie nauki zdalnej wrócimy wszyscy do szkoły zdrowi, bez stresu i napięcia.

🔸️ Będzie dobrze!
🔸️ Powodzenia!
🔸️ Czekamy na WAS!