Pożegnanie maturzystów

Pożegnania maturzystów odbywają się corocznie – to swoisty szkolny rytuał, który podsumowuje i finalizuje pobyt licealistów w szkole. Tegoroczne pożegnanie miało tradycyjny przebieg. Część oficjalna zgromadziła na sali gimnastycznej całą społeczność liceum a następnie uczniowie klas trzecich po raz ostatni spotkali się kameralnie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Część oficjalną otworzyło wystąpienie pani dyrektor VII Liceum Małgorzaty Markowskiej, w którym znalazły się słowa gratulacji i podziękowań dla najlepszych absolwentów, a także życzenia powodzenia i sukcesów dla wszystkich tegorocznych maturzystów. Najlepsi i wyróżnieni uczniowie otrzymali świadectwa, dyplomy i nagrody. Po raz pierwszy redakcja gazetki Migawki wręczyła nagrodę dla najbardziej kreatywnej szkolnej dziennikarki. Nagrodą tą uhonorowano Katarzynę Jasielską.

W części artystycznej zespół Seven School wystąpił w nowym składzie –  jako żeńskie trio: Oliwia Mikita, Emilia Kozak i Magdalena Dudek. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy nostalgiczne piosenki z repertuaru Bruno Marsa. Tegoroczne maturzystki Emilka Jastrzębska i Kinga Kołtyś zaprezentowały swój pożegnalny miks poetycko – muzyczny: niespodziankę na pożegnanie czyli autorskie reinterpretacje i trawestacje znanych przebojów. Warto podkreślić, że absolwentki brały udział w wielu konkursach poezji śpiewanej, zdobywając nagrody i wyróżnienia; angażowały się w przygotowanie artystycznych opraw wielu uroczystości szkolnych.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego Magdalena Dudek pożegnała maturzystów. W swoim wystąpieniu podkreśliła wartość małej wspólnoty, którą tworzy społeczność 7. Liceum – która sprzyja budowie więzów przyjaźni i koleżeństwa. Pobyt w szkole to przede wszystkim nauka, ale również ludzie. Przekazała życzenia  dobrych wyników na egzaminie maturalnym oraz wielu sukcesów w dorosłym życiu. Pamiętajcie o naszej szkole i wspominajcie ją życzliwie. Dziękujemy wam za to, co było, a na to, co przed wami życzymy: powodzenia. Koncert przygotowała i prowadziła pani Dorota Iwanicka – Przybysz.

redakcja Migawek