Już za tydzień matura!

Witajcie Kochani Maturzyści, ten fotos powyżej to nie jest przeciek z matematyki (nie wierzcie w przecieki, sny, wizje i stuprocentowe przepowiednie), to ma być w naszym założeniu motywacyjna grafika, aby nie dać zwieść się pewności siebie, nie dać się uwieść wiosennej, niezwykle uroczej tego roku pogodzie i… jeszcze raz powtórzyć, co się da.

Powtarzam, żeby powtarzać, gdyż jak mawiają starożytni i nowożytni mistrzowie – powtarzanie czyni mistrza

Sentencja ta – nomen omen – przypomina nam, że powtarzanie czynności, pozwoli dojść nam do mistrzowskiej perfekcji. Nie wolno się poddawać, lecz poprzez ćwiczenie umysłu i  woli cały czas dążyć do osiągnięcia zamierzonego celu.

 

Marzenie na pocieszenie: oto ukazuję oczom twoim zmęczonym od czytania lektur (nie tylko z gwiazdką) i pisania niekończących się maili i listów w obcych językach, letnią łąkę, na której odpoczniesz, gdy już będziesz po egzaminie maturalnym. Będziesz wtedy gonił motylka, zbierał w naręcza kwitnące kwiecie, przyglądał się chmurkom wakacyjnej pogody. Tak, będą to najdłuższe wakacje w twoim edukacyjnym życiu i będzie cię niezmiernie radować fakt, że ja – niestrudzony Dobromir – innym już Nieszczęśliwcom napiszę jak co roku: kochani już za rok matura!

Pozdrawiam maturalnie 🙂 Życzę połamania piór tylko z czarnym atramentem!

Pomysłowy Dobromir