VII LO W BIEGU 6.MILA PAMIĘCI OFIAR KOMUNIZMU

W sobotę 11.09.2021r odbył się bieg 6.Mila Pamięci Ofiar Komunizmu. Jest to bieg rozgrywany w ramach Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci.

Celem biegu jest upamiętnienie w sportowy sposób ponad 170 milionów ofiar systemu komunistycznego na całym świecie w tym ofiar poniesionych przez naród polski walczący o wolność z nieludzkim systemem.

Uczestnicy, młodzież szkolna w różnym wieku, zmierzyli się ze sobą na dystansie mili lądowej – 1609m w Parku Ludowym w Lublinie. Naturalnie nasi licealiści też wzięli udział w Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980″.  Bardzo liczna grupa, tym razem nie same dziewczęta, ale też CHŁOPCY. Brawo!!!!! Oraz bardzo się cieszymy że do grona biegaczy dołączyli nasi PIERWSZOKLAŚIŚCI!!! Nie tylko nasza młodzież, ale też Pan Profesor od informatyki był uczestnikiem biegu. Zdobył 1 miejsce w kat. rodzic-nauczyciel!!! Wielkie gratulacje dla Profesora i wszystkich uczestników naszej szkoły!!!

Poniżej link do kuriera lubelskiego i galeria z biegu.

https://kurierlubelski.pl/walczyli-w-lubelskim-parku-ludowym-w-6-mili-pamieci-ofiar-komunizmu-zobacz-zdjecia/ar/c2-15798332