III Onlinowy Konkurs Języka Angielskiego – 1 etap

Z radością informujemy, iż nauczanie zdalne sprzyja organizacji onlinowych konkursów dla wszystkich tych, którzy mają chęć i możliwość rozmawiania z nami po angielsku. Dziś mamy za sobą pierwszy etap III Onlinowego Konkursu z Języka Angielskiego, który tym razem dotyczył zainteresowań naszych uczniów i odbył się w formie ustnej. W konkursie wzięło udział aż 18 osób. Okazało się, że czas pandemii jest dla niektórych bardzo owocny, gdyż przyczynia się do podejmowania nowych aktywności i wyzwań takich jak malowanie na tkaninie lub joga. Pierwszy etap konkursu polegający na prezentacji swojego hobby oraz związanego z nim materiału ilustracyjnego, okazał się niezwykle wzbogacający dla nas nauczycieli – organizatorów konkursu. Dowiedzieliśmy się między innymi, iż istnieje 12 rodzajów duchów, posłuchaliśmy prawdziwie literackich opisów fotografii ukazujących przyrodę, a także zrozumieliśmy, jaka jest rola fokstrota w rozpoznawaniu stylu danego tancerza. Jak powiedziała Marcelina, uczennica klasy 2cg, warto mieć trzy pasje: jedną dla zarabiania pieniędzy, drugą przynoszącą radość, trzecią, która pozwala utrzymać piękną figurę. Cieszymy się, iż w naszym liceum mamy młodzież o tak barwnych zainteresowaniach jak: reżyseria filmowa, taneczna muzyka koreańska, czy teatr performatywny i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gdyż, zgodnie z angielskim powiedzeniem „Interesting people are interested people”.

Drugi etap konkursu w najbliższy czwartek. Good luck!